The Next Three Days – Kaçış Planı (2010)

Kaçış Planı Filminin Özeti:

Karısı, bir cinayetten ötürü suç işlemediği halde hüküm giyen, bir üniversite profesörünün Russell Crowe ve Liam Neeson’un oynadığı bu gerilim filminde hapisten çıkarma planlarını harekete geçiriyor.

John Brennan (Crowe) ve eşi Lara (Elizabeth Banks), trajik olaydan önce mutlu bir evlilik geçirmişler ve iyi bir aile olmuşlardı. Lara cinayete mahkum edildi ve masumiyetini kanıtlamak için her türlü çabaya rağmen hakim onu uzun bir hapis cezasına çarptırdı.

Bu arada, dışarıda John, çocuğunu yetiştirmek ve kariyerini korumak için mücadele ederken çok sayıda temyiz başvurusunda bulunur. Bununla birlikte, Lara’nın geleceği son itiraz reddedildikten sonra çok daha değişik bir hal alır.

Adalet sistemi başarısız olduktan sonra karısını kurtarma kararlılığıyla, John, tehlike dolu bir plan hazırlamak için kendi cüretkâr hapishane kaçışını gerçekleştiren eski mahkûm Damon Pennington (Liam Neeson) ‘dan tavsiyeler istiyor.

John, ayrıntılı bir kaçış planını hazırlar ve sonunda sevdiği kadın için her şeyi riske ederek tehlikeli ve yabancı bir dünyaya dalmaktadır. Yanlış bir hareketin sonları olabileceği bilgisi ile planı harekete geçiriyor


Vizyon Tarihi: 25 Şubat 2011
Yapım: Fransa-2010
Tür: Dram, Romantik,
Süre: 133 Dk
Yönetmen: Paul Haggis
Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Liam Neeson, Olivia Wilde
Senaryosu: Paul Haggis,Fred Cavayé
Puan: 7,4

Kaçış Planı Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.