The Painted Veil – Duvak (2006)

Duvak Filminin Özeti:

1920’lerde başlayan bu aşk hikayesi, aceleyle evlenen genç bir İngiliz çifti ile ilgilidir. Hong Kong’a taşınırlar ve birbirlerine kolayca ihanet ederler, ancak eski Çin’in kalbine ölümcül bir yolculuğa çıkarken, kurtuluş ve mutluluk içinde beklenmedik bir şans bulurlar.

Kitty Fane , Hong Kong’da çalışan bir bakteriyolog Walter Fane’le mutsuz bir evlilik geçirmiş, güzel, birinci sınıf bir İngiliz kadın . Diplomat Charles Townsend ile bir ilişki yürütüyor.

Kocasının olayını keşfedebileceğinden endişe duyuyor, ancak sevgisiz evliliğini hatırlıyor. İhaneti öğrenen Walter birkaç gün boyunca sessiz ve solgun ve sonra Kitty’ye bir ültimatom veriyor.

Güney Çin’de bir şehir olan Mei-tan-fu’da bir kolera salgını ile mücadele etmek için seferinde kendisine eşlik edecek veya kendisini sadakatsizliğinden dolayı mahkemeye çıkaracak.

Kitty dehşete kapıldı ve kolera salgınının onun ölümünü getireceğinden emindi. Walter ona bir diğer teklifide: eğer Charles evlenmeyi kabul ederse, onu boşamak için izin verir ve Hong Kong’da kalabilir.

Kitty, nihayet sevgili Charles’la birlikte olma şansını bulacağından memnundu, sevgilisine hemen bu öneriyle yüzleşti. Charles eşi Dorothy’den boşanmayı reddetti ve Kitty, kırık kalır, Walter’la Mei-tan-fu’ya gitmeyi kabul eder.

Biten bir aşkın acısı ve evlilik başarısızlığının ortasında görsel bir zevk. Her ikisi için de çok geç olmadan bir tedavi bulunacak mı?


Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2007
Yapım: ABD-2006
Tür: Dram, Romantik,
Süre: 125 Dk
Yönetmen: John Curran
Başrol Oyuncuları: Edward Norton, Naomi Watts, Liev Schreiber
Senaryosu: W. Somerset Maugham,Ron Nyswaner
Puan: 7,5

Duvak Filmi Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.