The Shining – Cinnet 1980

Cinnet Filminin Özet ve Detayları:

The Shining 1980 korku filmi Stephen King’in ‘ın aynı adlı romanından . Yönetmen Stanley Kubrick ve Jack Nicholson ve Shelley Duvall oynadı.

Jack Torrance (Nicholson), her kış tamamen kar yağışı gören eski ve lüks Overlook Hotel’in kış bekçisi olarak görev yapan alkolik bir yazar olup, eşi Wendy (Duvall) ve oğlu Danny (Danny Lloyd).

Zaman geçtikçe garip şeyler başlar: Danny psikotik güçlere sahip olduğunu keşfeder ve tek vizyona başlar. Bu arada Jack giderek istikrarsızlaşmaya başladı: önceki bekçi ailesini katletti ve öldürdüğü konusunda uyarıldı, ancak bir daha olmaz … değil mi?

1980’de piyasaya sürüldüğü tarihte ticari ve kritik bir hayal kırıklığı yaşasa da, The Shining , açıklanamaz bir sürünme duygusunu ortaya çıkarma yeteneği ile ünlü olarak, tüm zamanların en etkili, yaygın olarak tartışılan ve analiz edilen korku filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir .

Kubrick’in kusursuz yönetmenliği ve kamera çalışmasıyla ustalıkla başarıyla tamamlanan çalışma zamanı boyunca korku duygusu yaratan Nicholson, Duvall ve Lloyd’un inanılmaz oyunculuk performansları, nihayet filmin heyecan verici, korkunç zirve noktasına ulaştı.

İMDB: 8,4/10


Vizyon Tarihi: 1980
Süre: 144 Dakika
Yönetmen: Stanley Kubrick
Başrol Oyuncuları: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd
Tür: Korku, ,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Cinnet Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.