True Romance – Çilgın Romantik (1993)

True Romance Filminin Özet ve Detayları:

Aşk filmlerine hepimiz bayılırız ama böylesi heyecan ve macera dolu bir aşk filmi bulmak da gerçekten hiç kolay değildir. Senaryosu Tarantino tarafından yazılan True Romance bildiğiniz tüm romantik filmlerden farklı bir akışa sahip. Kan, suç, kovalamaca, entrika ve daha ne ararsanız içinde barındıran filmi izlerken ne zaman aşkın büyüklüğünden gözlerinizin yaşardığını ne zaman korkudan tüylerinizin diken diken olduğunu anlayamayacaksınız.

Kendi halinde ve neredeyse hiç kimseyle muhattap olmadan yapayalnız hayatını sürdüren bir adam olan Clarence Woley beklenmedik bir şekilde dışarı çıktığı bir gecede çok güzel bir kadın olan Alabama ile tanışır ve tanışır tanışmaz da hiç gereği yokken aşık olur. Bu kadar hızlı gelişen aşkın altında ise hiç beklenmedik olaylar vardır. Aslında Alabama daha yeni fahişeliğe başlamış ve mafya tarafından kontrol edilen bir kadındır ama o da Clarence’e aşık olmuştur.

Türk filmini aratmayan bir duygusallıkla ilerleyen süreçte Alabama düştüğü kötü yoldan bir an önce kurtulmak istediğini söyleyerek Clarence ile kaçmaya karar verir. Bu sırada Alabama’nın çantası sanıp kaçarken yanına aldığı çantada 5 milyon dolarlık kokain olduğunu hayal bile edemeyen Clarence saf ve masum aşkına odaklanmış halde mutluluğa doğru ilerlediğini sanadursun mafya çoktan kokainin peşine düşmüştür.

Eğlenceli vakit geçirmek için güzel bir seçim olmasının yanı sıra bol ağlamalı, “Aşk nelere kadir, vay canına” deyip mısır patlağı yemeli bir film olmasa da içerdiği aksiyon sahneleri ile izleyicinin kalbini kazanmayı başaran True Romance özellikle çiftlerin birlikte izlemesini tavsiye edebileceğimiz başyapıtlardan biri olarak öne çıkıyor.

Vizyon Tarihi: 1993
Süre: 120 Dakika
Yönetmen: Tony Scott
Başrol Oyuncuları: Christian Slater, Patricia Arquette, Dennis Hopper
Tür: Gerilim, Aksiyon, Romantik
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

True Romance Filmin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.