Valerian and the City of a Thousand Planets – Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017)

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Filminin Özeti:

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu, Fransız çizgi romanlara dayanan ve Luc Besson’un yönettiği bir bilim-kurgu filmi. Fütüristik silahlarla ve dövüşlere sahne olur ama neredeyse hiç kan olmadan birçok fantazi şiddet vardır.

Valerian (Dane DeHaan) ve Laureline (Cara Delevingne), insanlık bölgelerinin yönetimi için evrende düzeni sağlamakla görevli özel ajanlardır.

28. yüzyılda ve Ajan Valerian yabancı bir gezegen hakkında garip bir vizyona sahiptir. Valerian ve Laureline, Kumandan (Clive Owen) ‘un direktifi uyarınca, evrenin dört köşesinden binlerce farklı türden oluşan, giderek büyüyen bir metropol olan Alpha’nın nefes kesen galaksiler arası şehri için bir görev başlatıyorlar.

Ardından, Alpha’ya (binlerce yarışın yaşadığı birbiriyle bağlantılı bir dizi gemi, yani “bin gezegenler şehri”) dönen kahramanlar, saldırı altında olduğunu keşfediyorlar; tuhaf bir radyoaktif bölge çekirdeğinden yayılıyor.

En sonunda, Valerian ve Laureline, Valerian’ın vizyonu ile tehdit arasında bağlantı olduğunu keşfediyorlar.

Valerian ve Laureline, yaklaşan tehlikeyi tespit etmek ve sadece Alpha’yı değil, evrenin geleceğini korumak için mücadele etmek zorundalar.


Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2017
Yapım: Fransa-2017
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon,
Süre: 137 Dk
Yönetmen: Luc Besson
Başrol Oyuncuları: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Ethan Hawke
Senaryosu: Luc Besson,
Puan: 6.5

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.