X-Men: The Last Stand – X-Men: Son Direniş (2006)

X-Men: Son Direniş Filminin Özet ve Detayları:

Mutansızlık için bir “tedavi”, tarihin gidişatını değiştirmeyi tehdit ediyor. Mutantların ilk tercihi: bilinclerini korumak, ancak onları izole etmek ve yabancılaştırmak, ya da güçlerini bırakmak ve insan olmaktır. Tolerans vaat eden Mutant liderler Charles Xavier ve en uygun kişinin hayatta kalmasına inanan Magneto’nun karşıt görüşleri nihai teste tabi tutulur mu? tüm savaşları sona erdirmek için savaşı tetikledi.

Seride üçüncü olan X-Men: The Last Stand , anlatı ve tematik aşamayı belirleyen iki flashback ile açılıyor. Birincisi, Profesör Xavier’in genç Jean Grey’le ( X2’nin sonunda gerçekten de ölmemiş güçlü telepat) ilk toplantısına saati 20 yıl geri veriyor .

İkinci flashback Warren Worthington III adlı işkence gören bir çocuğu tanıttı. Warren’in ergenlik dönemi kendini nefretle ifade etme, serideki hemen hemen her diğer mutantın hissettiği acı ve iç çatışmayı sembolize eder

10 yıl ileri gider ve oğlanın babası Warren Worthington II, mutant geni kalıcı olarak bastıran bir antikor olan mutantlar için “tedavi” bulmuştur. Hükümet bunu, mutantlar ve mutant olmayanlar arasındaki gergin ilişkileri normalleştirebilecek bir gelişme olarak görüyor. Tedaviyi isteyen herhangi bir mutant onu alabilir, böylece ana akım toplumuna geri dönebilir.

Profesör X, onun X-menleri ve okulundaki genç mutantlar, karışıklık içeren haberi alırlar. Bazıları için, hava koşullarına dayanıklı Fırtına gibi, güçlerini gönüllü olarak terk etme fikri, kimliğini reddetmek demektir. Diğerleri için, örneğin Rogue (hayat enerjisini bozmadan diğer insanlara dokunamazsa), normal bir hayat sözü caziptir.

Savaşmak istiyor. Magneto, mutant takipçilerine “Kimse bizi tedavi edemez” dedi. “Tedavide bizleriz.” Hükümet, tüm mutantlar üzerindeki tedavisini zorlamadan önce sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor, istesinler yada istemesinler. Ve o hemen mutant güçleri savaşa götürmeye karar verdi.

Bu arada, bir mucize gibi görünen olayda Jean canlanır. Profesör X, deneyiminin travmasının kafasına yerleştirdiği bir engeli kırdığını fark etmeden çok önce değil. Onu içinde saklı, karanlık ve şiddetli bir kişilik olan Phoenix’ten korumak için bir bariyer oluşturuyordu.

X-Men Angel (Warren Worthington III), Beast, Kitty Pride ve Colossus ile birlikte insanlığın ve mutantların dengede asılı duran Profesör X, Storm, Wolverine ve Iceman sadece Magneto’yu durdurmakla kalmayıp bir yol bulmalıdırlar Phoenix’in hepsini yok etmesini engellemek için.

İMDB: 6,7/10


Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2006
Süre: 1s 45dk
Yönetmen: Brett Ratner
Başrol Oyuncuları: Halle Berry, Rebecca Romijn, Anna Paquin
Tür: Fantastik, Aksiyon, Bilimkurgu
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

X-Men: Son Direniş Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.