The Forbidden Kingdom – Yasak Krallık (2008)

Yasak Krallık Filminin Özet ve Detayları:

Bir zamanlar çok daha fazla hatta ve hatta bir furya halinde dövüş filmleri vizyonda kendisine yer buluyordu. Uzak doğu dövüş sanatlarını içeren bu filmler her zaman kendisine has bir izleyici kitlesi yaratmayı başarmıştır. Yasak Krallık  ise sıradan dövüş filmlerinden bir çok yönü ile ayrılıp bambaşka bir seyir keyfi vaad ediyor.

Temelinde Kung-Fu olmasına rağmen izleyicilere fantastik bir dünyanın kapılarını aralayan Yasak Krallık baş rollerinde dövüş filmlerinin vazgeçilmezleri olan Jackie Chan ve Jet Li gibi usta oyuncuları barındırması ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Amerika’da bir Kung-Fu dükkanını soymak üzereyken başı derde giren bir gencin son anda elindeki sihirli asa sayesinde kurtularak eski Çin’i andıran ama tam olarak orası da olmayan fantastik bir diyara düşmesini konu alan film bol askiyon dolu sahneleri ile çoğu zaman izleyiciyi hop oturup hop kaldırıyor.

Aksiyon ve macera filmlerini seviyorsanız ve özellikle de uzun soluklu fantastik bir hikaye izlemek istiyorsanız Yasak Krallık  tam size göre… Film abartıya kaçmayan dövüş sahneleri ile heyecanı diri tutarken diğer yandan süregelen konusu ile de tempoyu sürekli arttırmayı başarıyor.

Fantastik diyara düşen Jason’ın geriye dönmesinin tek yolu onu buraya getiren sihirli asayı Maymun Kral’a teslim ederek ondan dönüş için izin almaktır. Bu hikaye sürecinde başına gelmedik kalmayan Jason hem dövüş sanatlarının incelikleri ile hem de bu fantastik diyarın sakinleri ile yakından tanışma fırsatı bulur.

Hemen hemen tüm örnekleri gibi Yasak Krallık’ta da dövüş sahneleri konunun akışının önüne geçebiliyor ancak yine de başta da söylediğim gibi içerdiği fantastik öğeler sayesinde film izlenebilirliğini fazlasıyla yükselterek vasatlıktan sıyrılıyor.


Vizyon Tarihi: 9 Mayıs 2008
Süre: 1s 53dk
Yönetmen: Rob Minkoff
Başrol Oyuncuları: Jet Li, Jackie Chan, Collin Chou
Tür: Aksiyon, Macera,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Yasak Krallık Filmin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.